www.krolevets.com/forum www.krolevets.com/forum
Все про життя Кролевця. Приєднуйтеся!

www.krolevets.com


 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Дошка оголошень на сайті Кролевця
Cьогодні: четвер березня 28, 2024 2:06 pm
www.krolevets.com/forum


Реклама на сайті Кролевця! - www.krolevets.com
Курсы НБУ
А може вже час кролевецькій Просвіті показати зуби?

 
Нова тема   Відповісти    www.krolevets.com/forum -> "Просвіта" в Кролевці
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
Кролевич



З нами з: 07.02.09
Повідомлень: 134

ПовідомленняНаписане: четвер листопада 05, 2009 8:00 pm    Тема повідомлення: А може вже час кролевецькій Просвіті показати зуби? Відповісти цитуючи

й виступити з ініціативою ввести на місцевому рівні (в межах району) штрафи за невживання чи погане знання української мови?

Наслідуючи приклад Латвії, де за погане володіння державною мовою штрафують чиновників та депутатів місцевих органів влади на суму, еквівалентну 50 - 100 доларам США. Що свідчить про любов до рідної мови і турботу про неї, чого нам, українцям часто бракує. Для тих, у кого моя пропозиція викличе непритомність, ліків не маю, та й чи є такі на такий випадок.

Просвіто, під лежачий камінь вода не тече.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Людмила



З нами з: 22.05.07
Повідомлень: 174
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 09, 2009 11:50 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Будь ласка, вступайте в "Просвіту", думаю, вас із задоволенням візьмуть на зустрічі з "батьками" міста і району, бедемо разом "зуби показувати". Пам'ятаєте, як у фільмі "Гараж"? - Ми не дозволимо вам нічого нам показувати, ми самі вам все покажемо.
_________________
Я - все, що я люблю... (Л. Костенко)
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Кролевич



З нами з: 07.02.09
Повідомлень: 134

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 09, 2009 9:41 pm    Тема повідомлення: Перепрошую, я не взяв до уваги, що зубів у просвітян уже Відповісти цитуючи

давно нема: всі повипадали.
Пропозицію знімаю.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
muckahel



З нами з: 25.06.07
Повідомлень: 122
Звідки: Krolevets, Ukraine

ПовідомленняНаписане: вівторок листопада 17, 2009 11:03 pm    Тема повідомлення: Re: А може вже час кролевецькій Просвіті показати зуби? Відповісти цитуючи

Кролевич написав:
й виступити з ініціативою ввести на місцевому рівні (в межах району) штрафи за невживання чи погане знання української мови?


"Слухатися патріотів означає завжди воювати" (Л.Толстой)

Щоб людина розмовляла правильно граматично, лексично і фонетично - треба давати приклад, а не покарання.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Volodymyr
Site Admin


З нами з: 06.06.06
Повідомлень: 469
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: вівторок листопада 17, 2009 11:10 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

*
Згоден!

Іноді думаю: ЩО я змістовного роблю, як просвітянин? Адже ношу посвідчення просвітянина в паспорті!
Тільки особистий приклад - володіння та вживання української мови - може змусити маси замислитися про мову, якою вони говорять - під час такою засурдженою, що і росіянам, і курям з індиками смішно!
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Відвідати сайт учасника
Людмила



З нами з: 22.05.07
Повідомлень: 174
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: середа лютого 03, 2010 12:17 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Просвіті, як і всім культурним людям треба показувати не зуби, а свій інтелектуальний та культурний рівень. Як сказали Володимир і Мукахель - показувати своїм прикладом.
Я рада повідомити, що до лав районної Просвіти вступили вчителі району, в основному, мовники та історики. Що немаловажливо - це переважно люди молодого віку. Є сподівання, що ідеї Просвіти вони будуть доносити до своїх учнів, і принаймні, ті книги, що за роки своєї діяльності районна Просвіта подарувала школам, не будуть лежати мертвим грузом.
Я буду ще мати особисту розмову з Володимиром щодо створення окремої сторінки Просвіти на сайті. Чекайте новин))))
_________________
Я - все, що я люблю... (Л. Костенко)
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Кролевич



З нами з: 07.02.09
Повідомлень: 134

ПовідомленняНаписане: субота березня 06, 2010 10:05 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Один дописувач пише:
Цитата:

Щоб людина розмовляла правильно граматично, лексично і фонетично - треба давати приклад, а не покарання.

Друий відповідає:
Згоден!


А я не згоден. Бо забувається відповідальність за вчинок- свідоме чи ненавмисне нехтування державною мовою, і як наслідок- шкода українству. А за шкоду треба платити.

Людмила- квітка Просвіти пропонує:
Цитата:
вступайте в "Просвіту", думаю, вас із задоволенням візьмуть на зустрічі з "батьками" міста і району


Чи є привілеєм зустріч з ними?
Як ви могли забути, що не батьки вони, а слуги ваші- тих, хто їх обирав.
Та ви повинні відчиняти двері їхніх кабінетів ногами, якщо це дозволено вашим вихованням.
Запитайте себе, чому вони не бояться зіпсувати стосунки з вами, чому плюють вам ув обличчя, змушують вас домагатися їхньої ласки?
Бо ми дозволяємо їм так поводитись.
Треба вже давно почати думать, як перемінити цю дурну з усіх боків ситуацію.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Dorogovkaz



З нами з: 27.01.10
Повідомлень: 11
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: четвер квітня 01, 2010 4:31 pm    Тема повідомлення: Про місце суржика в нашому житті Відповісти цитуючи

Цікаво, а як ставитись до того, що 90% кролевчан спілкуються на суржику? Вважаю, що ставитись маємо толерантно, бо суржик - живе джерело, таке саме як і саме місто: плануй не плануй, керуй не керуй, а воно буде жити і розвиватись доти, поки не перестануть народжуватись діти... Зі своєю дитиною все більше й більше хочу говорити українською мовою, вчу її хто такий Шевченко... Проте, вона ж виховується в сім'ї, яка є складовою вільної держави. Будь-які прояви насильства в сім'ї - відсутність свободи слова і думки в державі в цілому. Тому, друзі - єднаймося в пориві вживання української мови на рівні сім'ї. Але ж маємо бути чесними і не цькувати ближніх. Бо ми - кролевчани! Суржик вічний! Evil or Very Mad
_________________
Dorogovkaz
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    www.krolevets.com/forum -> "Просвіта" в Кролевці Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі

Реклама на сайті Кролевця! - www.krolevets.com




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group