www.krolevets.com/forum www.krolevets.com/forum
Все про життя Кролевця. Приєднуйтеся!

www.krolevets.com


 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Дошка оголошень на сайті Кролевця
Cьогодні: неділя квітня 11, 2021 4:04 am
www.krolevets.com/forum


Реклама на сайті Кролевця! - www.krolevets.com
Курсы НБУ
Де НЕ відпочивати (радіаційне забруднення на Сумщині)

 
Нова тема   Відповісти    www.krolevets.com/forum -> Де відпочити?
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
КролевичЗ нами з: 07.02.09
Повідомлень: 134

ПовідомленняНаписане: п'ятниця серпня 07, 2009 5:04 pm    Тема повідомлення: Де НЕ відпочивати (радіаційне забруднення на Сумщині) Відповісти цитуючи

Ці дані датовано 2001 роком. Але думаю, що за 8 років ситуація радикально не змінилася. Я б не радив їздити у ті місця відпочивати (збирати гриби, ягоди, кататися на велосипеді і т.д.), особливо з дітьми.

"Згідно з програмою Міністерства з питань  надзвичайних  ситуацій України продовжено уточнення радіаційного  стану на радіоактивно забруднених територіях Сумської області. Радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи зазнали переважно північні райони на кордоні з Брянською та Чернігівською областями. В першу чергу це стосується окремих населених пунктів Шосткинського і Ямпільського районів (11 населених пунктів), окремі плями з підвищеним вмістом радіонуклідів в грунті (› 1 Кі/км2 ) спостерігались на території Середино-Будського і Глухівського районів.
В перелік населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення, на поточний момент входять:
- села Пирогiвка і Богданiвка   Шосткинського району – зона гарантованого добровільного відселення;
-   села Вовна, Дібровка, Ковтуново, Богданка, Чорні Лози Шосткинського району та села Степне, Майське, Базлівщина і Феофілівка Ямпільського району.
Крім вищеназваних населених пунктів до забруднених територій віднесено 11,8 тис. га сільгоспугідь та 13,4 тис. га лісових масивів.
Згідно з “Програмою робіт по уточненню радіаційного стану та проведенню комплексного радіоекологічного моніторингу на забруднених територіях України на 2001-2005рр.” за дорученням МНС України роботи на території області в минулому році виконувались по слідуючим напрямкам:
-         дозиметрична   паспортизація    населених     пунктів  –  відібрано   та
досліджено на вміст радіонуклідів 59 проб молока та 55 проб картоплі приватного сектору, перевищення вмісту 137Cs згідно з ДР-97 знайдено в одній пробі молока з с. Пирогівка Шосткинського району (103 Бк/л);
-  визначення  вмісту  радіонуклідів  в  організмі людини - обстежено 800 чоловік в 10-ти населених пунктів Шосткинського і Ямпільського районів з допомогою установки “Скриннер” СВИЧ-М3 на базі пересувної радіологічної лабораторії – перевищень допустимих річних доз опромінення не виявлено.
        Визначені планом фінансування розділу “Радіологічний захист населення та екологічне оздоровлення території, що зазнала радіоактивного забруднення” на 2001 рік окремі види робіт (дезактивація і поховання радіоактивних відходів; ведення агропромислового виробництва; екологічне оздоровлення середовища) на території області в 2001 р. не планувалися і не проводились.
На протязі 2001 р. санепiдслужбою досліджено на забрудненій території  Шосткинського та Ямпiльского  районів  1083 проби  харчових  продуктів  та об’єктів навколишнього  середовища,  виконано 549 дозиметричних вимірювань. На визначення вмісту радіоцезію в організмі  людини обстежено 800 чол. з цього регіону. Річна доза внутрішнього опромінення не перевищує  0, 39мЗв. Результати цих робіт надані до МНС України та НЦРМ АМН України.
На виконання ст. 21 Закону України “Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи”, для оцінки достовірності та об’єктивності даних  перевірено 17 відомчих лабораторій, які проводять радіаційний контроль харчових продуктів.
Протягом 2001 р. продовжувались стаціонарні спостереження на 6 метеостанціях області за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря, а також за щільністю радіаційних опадів на метеостанції м. Глухів і авіаметстанції м. Суми.
Вимірів, що перевищували 25 мкР/год, протягом 2001 р. не відмічалося. В середньому рівні гама-фону по області та м. Суми становили 11 мкР/год, що не перевищує допустимих рівнів.
Щільність радіаційних випадань не перевищувала встановлених норм і складала за рік в середньому 1,9 Бк/м2.
В 2001 р. продовжувався контроль за перевезенням радіоактивних речовин і ядерних матеріалів в пунктах пропуску через державний кордон.

http://mail.menr.gov.ua/publ/regobl01/dpsir/Symskaya/background/nucler.htm
 
 
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    www.krolevets.com/forum -> Де відпочити? Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі

Реклама на сайті Кролевця! - www.krolevets.com
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group