www.krolevets.com/forum www.krolevets.com/forum
Все про життя Кролевця. Приєднуйтеся!

www.krolevets.com


 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Дошка оголошень на сайті Кролевця
Cьогодні: четвер березня 28, 2024 12:22 pm
www.krolevets.com/forum


Реклама на сайті Кролевця! - www.krolevets.com
Курсы НБУ
Кролевецький форум має бути українським
Перейти до сторінки 1, 2, 3  далі
 
Нова тема   Відповісти    www.krolevets.com/forum -> Пропонуйте нові теми!
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
марко



З нами з: 04.07.07
Повідомлень: 49

ПовідомленняНаписане: середа липня 04, 2007 7:06 pm    Тема повідомлення: Кролевецький форум має бути українським Відповісти цитуючи

Тут бачу деяких розумників, що хочуть показати свою вченість, засмічуюти віча сайту чужинецькими мовами, а насправді демонструють свою неповноцінність.
Бо кролевчанин, що любить своє місто, любить його як українське місто. Він не дозволить собі зневажливо ставитися до мови предків. Він плекатиме нашу рідну українську мову. Він писатиме своє псевдо українською. Він не вживатиме чужої мови, москальської чи англійської. Він уважатиме, що спілкуватися з братом-українцем чужинецькою- то ознака зради свого українського роду. Він усвідомлюватиме, що знання чужинецької мови потрібне для пізнання чужинецького світу. Він ніколи не вживатиме чужинецької мови на шкоду рідній, бо остання для нього найвища цінність, разом з любов"ю до України й своєї малої Батьківщини- Кролевця.
Справжній Українець чи Українка не потерплять оголошень мовою колишньої колоніяльної метрополії. Вони зроблять усе, щоб із вітрин торгівельних кладів зник латинський алфавіт, бойкотуватиме такі крамниці, а якщо ті не реагуватимуть, (...). Бо бачити зло й не боротися з ним- то великий гріх проти матері-України.
:!:
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Volodymyr
Site Admin


З нами з: 06.06.06
Повідомлень: 469
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: середа липня 04, 2007 8:44 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

*
Марку!

Вітаємо з появою на форумі! Але будь-ласка, толерантно та без закликів до насильства! Це перше.

Друге. Нам пишуть, нас читають також і росіяни, котрі вважають себе українцями, але за примхою долі народилися, скажімо на Далекому Сході Росії та не можуть знати українську настільки, щоб ще й грамотно писати!

Нехай пишуть хоч узбецькою, аби ми розуміли!

Адже ми, Марку, освічені люди, чи не так? Знаємо багато мов, правда?

От з чим ТРЕБА боротися, так це з суржиком, молодіжним стьобом - тим, що дійсно забруднює мову.

У нас, на форумі, вже є декілька земляків, хто вважають суржик за гарний тон!
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Відвідати сайт учасника
Сварт



З нами з: 03.08.06
Повідомлень: 106
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: середа липня 04, 2007 9:11 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Ви обидва праві! Але ж багато таких, хто нашу рідну чудово знають, але не користуються принципово, або ж бояться бути засміяними!

З'явився в нас в місті ще один "патріот". Я розумію, що про те що ти любиш хочеться розказати всім. Але ж навіщо було малювати символ нас усіх на стіні будинку культури?! Намалював би на каті України, сифиліснику Льоні! Єдине за що повага, так за те, що нарешті проїжджаючі через вокзал вже не дізнаються про гришину орієнтацію Very Happy
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Людмила



З нами з: 22.05.07
Повідомлень: 174
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: четвер липня 05, 2007 8:52 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

В будь-якій країні мовою титульного народу НЕ розмовляють три категорії: гості, окупанти і прихвосні окупантів. Якщо ви знаходитесь на території України, і не розмовляєте українською - визначтесь, будь ласка. Якщо ви гість і не розумієте нашої мови - я із задоволенням підтримаю розмову з вами на вашій мові (звісно, якщо сама її знаю Smile). Але якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ знати мови - вибачте, про що нам розмовляти? Я взагалі останнім часом не встряю в суперечки з т. зв. "колишніми" - і їх не провокую, і собі нерви зберігаю Собаки гавкають, а караван іде.
_________________
Я - все, що я люблю... (Л. Костенко)
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
muckahel



З нами з: 25.06.07
Повідомлень: 122
Звідки: Krolevets, Ukraine

ПовідомленняНаписане: четвер липня 05, 2007 10:29 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Сварт написав:
Ви обидва праві! Але ж багато таких, хто нашу рідну чудово знають, але не користуються принципово, або ж бояться бути засміяними!

З'явився в нас в місті ще один "патріот". Я розумію, що про те що ти любиш хочеться розказати всім. Але ж навіщо було малювати символ нас усіх на стіні будинку культури?! Намалював би на каті України, сифиліснику Льоні! Єдине за що повага, так за те, що нарешті проїжджаючі через вокзал вже не дізнаються про гришину орієнтацію Very Happy


Оце точно! Мене навіть друзяки з села Шостка питали хто такий Гриша. Ги-ги! Very Happy Very Happy

До слова, у мене навіть вірш десь у компі завілявся про такі написи. Привезу копм, викладу сюди.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
марко



З нами з: 04.07.07
Повідомлень: 49

ПовідомленняНаписане: четвер липня 05, 2007 1:29 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Скороченя, вжиті в цьому дописі:
В: Володимир
М: Марко

В: Вітаємо з появою на форумі! Але будь-ласка, толерантно та без закликів до насильства! Це перше.

М: Дякую.
Коли ви просите мене бути толерантним, чи маю я це розуміти, що ви вважаєте за природнє, що вивіски у місті з переважно і споконвіку українським населенням мають писатися московською та англійською. Поясніть, чому українських вивісок нема в Росії та Британії, бо це ж так ліберально поважати права інших націй, а там нашого бідного брата незлічити.
Нема пояснення абсурдові. В Росії та Британії це розуміють, тільки не в Україні.
Моя позиція тут така. Україна- єдине місце, дане Богом, де я маю природнє право спілкуватися й одержувати інформацію моєю мовою. Іншого нема. Тому той, хто нав”зує мені мову чужу, порушує моє природнє право. За бездіяльности держави я маю Божий дозвіл боронити мої права доступними мені засобами. Не стану їх тут називати (достатньо подивитися шкільного підручника з історії, що було зброєю народних мас), бо інакше ви зітрете цього дописа, а писати в корзину на сміття не хочеться. Хоча, зауважте, я не вживаю нецензурних слів. Якщо ж цього дописа буде стерто, моєї ноги тут більше не буде.

В: Нам пишуть, нас читають також і росіяни, котрі вважають себе українцями, але за примхою долі народилися, скажімо на Далекому Сході Росії та не можуть знати українську настільки, щоб ще й грамотно писати!

М: В такім разі в чужий манастир зі своїм уставом не ходять. Найперше вибачаються за свою неспроможність і вину, що не знають нашої мови і що змушують мене в моїй хаті читати по-їхньому. Цікавий я знати, скільки ж росіян-українців (ну й і сполучення!!!) написали вам за два роки?

В: Нехай пишуть хоч узбецькою, аби ми розуміли!

М: Так, пишіть нам і по-перському, ми вивчимо й постараємося зрозуміти вас по-вашому, щоб вам угодити.
Я все життя борюся в собі з цим хахляцтвом- гнути шию перед чужаком. Буду самокритичним: ще бувають ситуації, коли ловлю себе на тому, що ще не переміг.
Це, напевне, передалося генами, бо 500 років бездержавности даром не пройшли. Кращі душі нашого роду було винищено, а гірші залишилися. Дехто це усвідомлює, хоче вилікувати душу, вбити в собі боягуза, більшість же живе в павутинні, сплетенному колишніми й новими правителями. Коли прозріємо?

В: Адже ми, Марку, освічені люди, чи не так? Знаємо багато мов, правда?

М: Так, це правда. Але гадаю, інколи виходить як у російського письменника: Горє от ума.
На закінчення до В: то яка ж ваша особиста позиція щодо чужинецьких вивісок?
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
марко



З нами з: 04.07.07
Повідомлень: 49

ПовідомленняНаписане: четвер липня 05, 2007 1:36 pm    Тема повідомлення: Свартові Відповісти цитуючи

Скороченя, вжиті в цьому дописі:
С: Сварт
М: Марко

С: Ви обидва праві!
М: Коли двоє сперечаються, то лише один може бути правий

С: Але ж багато таких, хто нашу рідну чудово знають, але не користуються принципово, або ж бояться бути засміяними!
М: Та нема в них принципу, нема стержня, є хахляцтво, що вбиває здатність до самоствердження.

С: З'явився в нас в місті ще один "патріот". Я розумію, що про те що ти любиш хочеться розказати всім. Але ж навіщо було малювати символ нас усіх на стіні будинку культури?! Намалював би на каті України, сифиліснику Льоні! Єдине за що повага, так за те, що нарешті проїжджаючі через вокзал вже не дізнаються про гришину орієнтацію.

М: Я відстав від останніх новин. Поясніть, про що йдеться.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Людмила



З нами з: 22.05.07
Повідомлень: 174
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: четвер липня 05, 2007 1:53 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Володю, будь ласка, не викидай це повідомлення, навіть якщо воно тобі видасться нетолерантним. Бо це - народна притча.
Блукав москвин (москаль) землею, приблудив в Україну, попросився в хату до українця переночувати. Той впустив, нагодував, поклав спати, а сам став до молитви. Москвин дивився, слухав, а тоді каже: "Неправильно ти молишся. Не так треба". Українець обурився: "Я в своїй хаті молюсь, як хочу". Москвин питає: "А ото чиї лапті біля порогу стоять?". Українець каже: "Як чиї? Твої" - "Ну то й хата моя".
Епілог (хоча мав бути епіграф): "Где стала русская нога, там русская земля" (Ф.М. Достоевский)
Висновки робіть самі.
_________________
Я - все, що я люблю... (Л. Костенко)
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Volodymyr
Site Admin


З нами з: 06.06.06
Повідомлень: 469
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: четвер липня 05, 2007 2:17 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Людмила написав:
Володю, будь ласка, не викидай це повідомлення, навіть якщо воно тобі видасться нетолерантним.

*
Людмило, я не викидаю нічого, окрім нецензурщини, образ, закликів до насилля та міжрасової ворожнечі! Все це, ви знаєте, заборонено законом!
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Відвідати сайт учасника
Volodymyr
Site Admin


З нами з: 06.06.06
Повідомлень: 469
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: четвер липня 05, 2007 2:26 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

марко написав:
Скороченя, вжиті в цьому дописі:
В: Володимир
М: Марко

В: Вітаємо з появою на форумі! Але будь-ласка, толерантно та без закликів до насильства! Це перше.

М: Дякую.
Коли ви просите мене бути толерантним, чи маю я це розуміти, що ви вважаєте за природнє, що вивіски у місті з переважно і споконвіку українським населенням мають писатися московською та англійською. Поясніть, чому українських вивісок нема в Росії та Британії, бо це ж так ліберально поважати права інших націй, а там нашого бідного брата незлічити.
Нема пояснення абсурдові. В Росії та Британії це розуміють, тільки не в Україні.
Моя позиція тут така. Україна- єдине місце, дане Богом, де я маю природнє право спілкуватися й одержувати інформацію моєю мовою. Іншого нема. Тому той, хто нав”зує мені мову чужу, порушує моє природнє право. За бездіяльности держави я маю Божий дозвіл боронити мої права доступними мені засобами. Не стану їх тут називати (достатньо подивитися шкільного підручника з історії, що було зброєю народних мас), бо інакше ви зітрете цього дописа, а писати в корзину на сміття не хочеться. Хоча, зауважте, я не вживаю нецензурних слів. Якщо ж цього дописа буде стерто, моєї ноги тут більше не буде.


*
Толерантно - значить без злості.
Що написано в підручниках на рахунок народного гніву - знають майже всі. Але закликати на сторінках цього форуму до насильства - трощити там щось, тощо неприпустимо. Не підводьте мене, як адміна під судові позови, будь-ласка!
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Відвідати сайт учасника
Volodymyr
Site Admin


З нами з: 06.06.06
Повідомлень: 469
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: четвер липня 05, 2007 2:34 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

марко написав:
Скороченя, вжиті в цьому дописі:
В: Володимир
М: Марко

В: Нам пишуть, нас читають також і росіяни, котрі вважають себе українцями, але за примхою долі народилися, скажімо на Далекому Сході Росії та не можуть знати українську настільки, щоб ще й грамотно писати!

М: В такім разі в чужий манастир зі своїм уставом не ходять. Найперше вибачаються за свою неспроможність і вину, що не знають нашої мови і що змушують мене в моїй хаті читати по-їхньому. Цікавий я знати, скільки ж росіян-українців (ну й і сполучення!!!) написали вам за два роки?


*
Пишуть росіяни-українці, ваша правда, мало . Але читають багато. З Далекого Сходу, наприклад.
Пишуть мені на і-мейл (знову англійське слово - от напасть!), на електронну пошту себто (хоча обидва слова іншомовні).
Мало пишуть поки що. Але гадаю, що з часом буде більше.

Якщо ми їх не відлякаємо будь-якою формою агресивності.
Українцям це не властиво (агресія). До Європи, до цивілізації ми ближче, чи не так? І будуємо її у себе, цю цивілізацію.
Тому, будемо ввічиливими, на відміну від поняття "стелитися" перед кимось.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Відвідати сайт учасника
Volodymyr
Site Admin


З нами з: 06.06.06
Повідомлень: 469
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: четвер липня 05, 2007 2:43 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

марко написав:

В: Нехай пишуть хоч узбецькою, аби ми розуміли!

М: Так, пишіть нам і по-перському, ми вивчимо й постараємося зрозуміти вас по-вашому, щоб вам угодити.
Я все життя борюся в собі з цим хахляцтвом- гнути шию перед чужаком. Буду самокритичним: ще бувають ситуації, коли ловлю себе на тому, що ще не переміг.
Це, напевне, передалося генами, бо 500 років бездержавности даром не пройшли. Кращі душі нашого роду було винищено, а гірші залишилися. Дехто це усвідомлює, хоче вилікувати душу, вбити в собі боягуза, більшість же живе в павутинні, сплетенному колишніми й новими правителями. Коли прозріємо?

*
Якщо людина, не може знати українську настільки, щоб грамотно писати, бо народилася не на Україні та не мала змоги вчити українську змалку - нехай пише хоч по-російськи, хоч по-англійськи! Аби ми розуміли! Оце моя позиція! Що тут не зрозумілого?

А чи не перевага це наша з вами, українців, що ми розуміємо більш ніж одну мову? Ті ж Голандці, говорячи по-голандськи знають ще й англійську (майже все населення), німецьку (ті, хто живе ближче до кордонів з Німеччиною), французьку (ближче до Валонії, франкомовній частині Бельгії).

Вивчення мов - це ознака розуму та бажання розвиватися, вивчати світ. Якщо хтось не хоче - не заставиш.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Відвідати сайт учасника
Volodymyr
Site Admin


З нами з: 06.06.06
Повідомлень: 469
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: четвер липня 05, 2007 2:55 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

марко написав:
до В: то яка ж ваша особиста позиція щодо чужинецьких вивісок?


*
Російська на вивісках у нашому місті - це складне питання. Тут замішана і психологія власників, і психологія загалу.

Зустрічав таких, які писати українською гидують - ніде правди діти.
Знаю таких, що комплексують і, в щоденному житті говорячи по-кролевецьки (хоча б так), в офійній ситуації (на пошті, по-телефону), перекидаються на російську, жахливо окаючи та гекаючи.

А смс? Молодь здебільшого пише по-російськи - теж схоже на стандартизовану мову спілкування! Часто смс українською пишете, шановні?

Назад до вивісок. Наскільки пам"ятаю, має бути закон про рекламу (вивіски), де говориться про те, що надписи мають бути державною мовою. Я правий?

Стосовно латинських надписів - це вже питання до підриємців, власників усіляких приватних лавочок. А чи розуміє публіка, що вони написали? Чи не завадить це їхньому бізнесу?
Вибач, Марку, немає у мене відрази до англійської!

І відчув я себе українцем, та почав вчитися говорити тільки тоді, коли поїхав до Західної Європи і де говорив англійською. Тільки в тій ситуації я зрозумів, наскільки це ж треба не поважати свою мову, свою країну, щоб викручувати собі язика суржиком та не займатися постійно самоосвітою!


Змінено: Volodymyr (четвер липня 05, 2007 6:14 pm)
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Відвідати сайт учасника
Людмила



З нами з: 22.05.07
Повідомлень: 174
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: четвер липня 05, 2007 2:57 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Марку, хочу звернутися саме до тебе. (Нічого, що я на ти?). Дуже приємно бачити, що не перевелися українські патріоти в Кролевці (особливо серед молоді), але дійсно не хочеться провокувати тих людей, які тільки й чекають, щоб їх смикнули. Треба це робити тонше, не вдаючись до реакційних заходів. Не треба давати їм приводів називати нас дикунами і бандитами (саме сьогодні я мала таку неприємну розмову і просто відмовилася її продовжувати). Володимир має рацію, коли каже, що ми повинні бути ближчими до Європи. Тобі не треба нагадувати, чий саме "бунт ужасен в своей ярости"? Не будемо уподоблюватися. Тим більше, що ти можеш бути корисним і Кролевцю, і Кролевчанам. Ми тут на форумі майже всі маємо уявлення один про одного, а от ти людина нова. Чи не міг би ти розповісти про себе трохи детальніше? Чи це державна таємниця? Не пропадай, і тим більше, не давай Володимиру приводу нервуватися Smile
_________________
Я - все, що я люблю... (Л. Костенко)
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
марко



З нами з: 04.07.07
Повідомлень: 49

ПовідомленняНаписане: четвер липня 05, 2007 4:32 pm    Тема повідомлення: Коротка відповідь на запитання Відповісти цитуючи

Якби не на роботу, я писав би більше й швидше.
Що мене порадувало. Хоч одна гілка цього сайту хоч на короткий час стала україномовною. Я почуваюся у своїх стихїї, душа моя зміцнюється, коли я відчуваю дотик інших рідних мені душ.
Оце моя омріяна Україна! Приємне почуття, що надає сили. А як вам?
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    www.krolevets.com/forum -> Пропонуйте нові теми! Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Перейти до сторінки 1, 2, 3  далі
Сторінка 1 з 3

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі

Реклама на сайті Кролевця! - www.krolevets.com




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group