www.krolevets.com/forum www.krolevets.com/forum
Все про життя Кролевця. Приєднуйтеся!

www.krolevets.com


 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Дошка оголошень на сайті Кролевця
Cьогодні: четвер березня 28, 2024 7:54 pm
www.krolevets.com/forum


Реклама на сайті Кролевця! - www.krolevets.com
Курсы НБУ
Нужна информация о разрушенных храмах, усадьбах

 
Нова тема   Відповісти    www.krolevets.com/forum -> Кролевець туристичний
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
hatinka



З нами з: 18.11.09
Повідомлень: 4
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: четвер листопада 19, 2009 1:20 am    Тема повідомлення: Нужна информация о разрушенных храмах, усадьбах Відповісти цитуючи

Добрый день!
Мучаюсь с поиском информации по заброшенным и неизвестным храмам и усадьбам Черниговской и Сумской областей. Меня интересуют всё то, что осталось от провинциальных церквей, монастырей, поместий. Моё хобби-это "вычислять" и посещать такие места.
Вернее информации-то много, но почти все храмы, усадьбы были либо разрушены в советское время или же их отреставрировали (или просто привели в порядок, к "рабочему", так сказать, состоянию). Я езжу только по тем храмам, о которых "забыли", которые стали не нужными, их либо в свалки превратили, либо они используются в качестве больниц, складов, сараев, их перестроили или они просто стоят и разрушаются.
Хочу посмотреть и сфотографировать то, чего скоро просто не станет.
Помогите мне в этом, пожалуйста!
Подскажите, где были или есть храмы, усадьбы в Вашем регионе, возможно, фотографии, возможно, ссылки на архивы или документы, возможно, сами видели, "вживую" и знаете, где есть руины.
Буду очень благодарна за любую информацию и намек на неё от жителей, гостей Кролевеччины)))
В своё время с удивлением узнала, что в Кролевце сохранилась синагога, правда, теперь там православный храм. А не сохранилось ли старого еврейского кладбища, случайно?
Всегда рада единомышленникам!
Заранее спасибо Smile
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відвідати сайт учасника
Volodymyr
Site Admin


З нами з: 06.06.06
Повідомлень: 469
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: четвер листопада 19, 2009 5:05 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

У колишній синагозі зараз дитяча школа мистецтв, а не православний храм. Інформація у вас неточна.
Можливо, вам сказали, що недалеко від православного храму - тепер сучасна синагога.

Розвалених церков у нас немає, є церкви, наприклад у селі Тулиголове, які валяться - це правда, але їх намагаються "довести до ума". Більшовики у 30-х їх винищували конкретно. З шести, що було у самому місті - залишилася одна, та й та без купола!

Дивіться фото, знову ж таки, на основному кролевецькому сайті.
Незабаром там додасться розділ по церквам, тут - http://krolevets.com/photos_monuments.php - про пам'ятники (та пам'ятки) кролевеччини.

Буде розділ, де я фотографую, як виглядає архітектура Кролевця зараз - тобто просто хати - усі вряд.
Бо, нажаль, гарний історичний вигляд садиб де-інде зникає за псевдо-неймовірно-красивим пластиком!
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Відвідати сайт учасника
hatinka



З нами з: 18.11.09
Повідомлень: 4
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: четвер листопада 19, 2009 3:57 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Цитата:
У колишній синагозі зараз дитяча школа мистецтв

Так, із синагогою, мабуть, щось наплутала, але головне, що вона є!!!

Цитата:
Незабаром там додасться розділ по церквам

Буду чекати, це дійсно, дуже цікаво Smile

А про село Ярославець не розкажете, чи були Ви там? Інформаціі в неті дуже багато стосовно маєтку Кочубеїв в цьому селі. Пишуть, що навіть, музей народний є. Але немає ані фотографій, ані опису того, що наразі лишилося від маєтку.
Також, стосовно церков у Ярославці неоднозначна інформація-було дві (дер. і мурована), поруйнували, звичайно. Але у 60-70ті, пишуть, що церкви були в руїні. А зараз? Можливо, відбудували, не знаєте часом?

Дякую!
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відвідати сайт учасника
Volodymyr
Site Admin


З нами з: 06.06.06
Повідомлень: 469
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: четвер листопада 19, 2009 6:18 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Цитата:
А про село Ярославець не розкажете, чи були Ви там? Інформаціі в неті дуже багато стосовно маєтку Кочубеїв в цьому селі. Пишуть, що навіть, музей народний є. Але немає ані фотографій, ані опису того, що наразі лишилося від маєтку.
Також, стосовно церков у Ярославці неоднозначна інформація-було дві (дер. і мурована), поруйнували, звичайно. Але у 60-70ті, пишуть, що церкви були в руїні. А зараз? Можливо, відбудували, не знаєте часом?


Бував і в Ярославці - стародавньому селі, що, можливо, несе ім'я ще від Ярослава Мудрого.
Є там флігель садиби Кочубеїв - зруйнований, занедбаний, на останньому диханні.
Є церква на кладовищі - відреставрована, дуже красива.
Є двоповерхова кам'яна будівля, де останнім часом був гуртожиток. Зараз покинута, занедбана. Будівля - від Кочубеїв, по-моєму.
Від Кочубеїв ще залишився парк - парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення.
Оце і все, що я знаю.

Через пару днів викладу фото моєї поїздки до Ярослвця, буде більш інформативніше.

Будемо надіятися, відгукнеться ще хто-небудь і дасть більше інформації, поділиться своїми знаннями.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Відвідати сайт учасника
Makar



З нами з: 01.04.08
Повідомлень: 104

ПовідомленняНаписане: неділя січня 03, 2010 12:15 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

постараюся назбирати інформації (текстової)(( про Ярославець, мама звідти багато чого цікавого розповідала
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Makar



З нами з: 01.04.08
Повідомлень: 104

ПовідомленняНаписане: неділя січня 03, 2010 12:20 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Пане Володимир, а давайте і ми спробуємо назбирати інформації про навколишні села та зробимо якесь невеличке тиражування? Так мовити самвидав).
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Volodymyr
Site Admin


З нами з: 06.06.06
Повідомлень: 469
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: неділя січня 03, 2010 9:52 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

*
Будь-ласка! Я завжда "за"!

Можна розмістити на сайті Кролевця.

Надсилайте на електронну адресу, або передавайте особисто (хто мене знає).

Єдине прохання: вказуйте джерела інформації, а також ваше прізвище та ім'я.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Відвідати сайт учасника
Makar



З нами з: 01.04.08
Повідомлень: 104

ПовідомленняНаписане: неділя січня 03, 2010 6:56 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

постараюся найближчим часом
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    www.krolevets.com/forum -> Кролевець туристичний Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі

Реклама на сайті Кролевця! - www.krolevets.com




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group